Wamet Dąbcze srebrnym medalistą Pucharu Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej!

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze wywalczyli srebrny medal w wielkopolskiej edycji Pucharu Polski mężczyzn w tenisie stołowym. To największy sukces w historii klubu z gminy Rydzyna!

W niedzielnym finale Pucharu Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej zmierzyły się aktualnie dwie najlepsze drużyny w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej – Piast Poprava Ostrzeszów i Wamet Dąbcze.

Faworytem decydującego starcia byli podopieczni Jarosława Krzywaźni, którzy dwukrotnie na 2-ligowym froncie ograli zespół z powiatu leszczyńskiego w stosunku 8:2. Ostrzeszowianie swoją dominację pokazali także w niedzielnym meczu, zwyciężając 4:2. W ekipie gospodarzy wszystkie punkty wywalczył Michał Krzyżanowski, który najpierw pokonał Zbigniewa Kaczmarka 3:0 a następnie Pawła Piotrowskiego 3:1.

Porażka w finałowym spotkaniu to i tak najlepszy występ Wametu Dąbcze w historii startów w Pucharze Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej. Warto dodać, że w dwóch poprzednich edycjach tenisiści stołowi z gminy Rydzyna rywalizację w tych zmaganiach kończyli z brązowymi medalami.

Przypomnijmy, że wcześniej, bo na początku stycznia, tenisistki stołowe Wametu Dąbcze wygrały Puchar Polski kobiet edycji Wielkopolskiej i w maju zagrają w półfinale rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim.

Sponsorem spotkania finałowego Pucharu Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej była firma Dobry Wiązar. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Starosta Leszczyński – Jarosław Wawrzyniak i Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna – Kornel Malcherek.

Spotkanie na żywo pokazała na swojej antenie telewizja Fan Klub TV.

Wamet Dąbcze – Piast Poprava Ostrzeszów 2:4
Michał Krzyżanowski – Zbigniewa Kaczmarek 3:0
Jakub Matkowski – Paweł Piotrowski 0:3
Tomasz Mrozek – Adrian Spychała 1:3
Krzyzanowski/Mrozek – Werner/Spychała 0:3
Michał Krzyżanowski – Paweł Piotrowski 3:1
Tomasz Mrozek – Zbigniewa Kaczmarek 1:3