3. liga: Dreszczowiec na początek sezonu

Już w pierwszej kolejce nowego sezonu III ligi zawodnicy UKS Lgiń-Wijewo mieli bardzo trudną przeprawę. Zespół ze Śmigla wystawił bardzo mocny skład: Tadeusz Kozłowski, Patryk Ratajczak, Dariusz Szymański oraz Filip Ludwiczak. Pierwsza trójka to zawodnicy bardzo doświadczeni i mający bogatą przeszłość, choćby na poziomie II ligi. Filip to zawodnik regularnie grający na ogólnopolskich turniejach i aktualnie wicemistrz Wielkopolski kadetów.

Początek spotkania już pokazał, że będzie to emocjonujące widowisko. Tomasz Stasik na pierwszym stole uległ Tadeuszowi Kozłowskiemu 3:0 tracąc poszczególne sety po końcówkach. W tym samym czasie Paweł Żarski rozgrywał mecz z Patrykiem Ratajczakiem. Prowadził 2:1 w setach, następnie 8:4 w piątym secie, a jednak sytuacja się odwróciła. Przy stanie 8:9 Paweł jednak wytrzymał presję i wygrał cały mecz 3:2 i 11:9 w piątym secie. Maciej Mikołajczak i Paweł Cisowski wygrali swoje pojedynki po 3:1 i przed grami deblowymi miejscowy zespół wyszedł na prowadzenie 3:1.

Deble to kolejny dreszczowiec. Na pierwszym stole para Żarski/Stasik grała z Kozłowskim/Ludwiczakiem. Mecz był bardzo wyrównany. W piątym secie nasi zawodnicy przegrywali 1:5, a następnie 7:9, ale ostatecznie wygrali ten pojedynek 11:9. Na drugim stole z kolei para Mikołajczak/Cisowski podejmowała parę Szymański/Ratajczak. Nasi zawodnicy prowadzili 2:0, a następnie mieli piłkę meczową w 3 secie. Jednak nie udało się zakończyć meczu i przegrali 2:3.

Po deblach Tomasz Stasik wygrał 3:0 z Filipem Ludwiczakiem, a Paweł Żarski po końcówkach uległ 0:3 Dariuszowi Szymańskiemu. Wynik 5:3 nie zadowalał gospodarzy. Jednak przez moment bliżej było do remisu niż wygranej. Maciej Mikołajczak przegrywał z Tadeuszem Kozłowskim 0:2 w setach. Jednak w fantastyczny sposób odwrócił przebieg meczu i w piątym secie zdecydowanie wygrał 11:5. Z kolei Paweł Cisowski po pierwszych dwóch setach remisował 1:1 z Patrykiem Ratajczakiem. W 3 secie przegrywał 6:10, ale zdołał wygrać tego seta i ostatecznie cały mecz 3:1.

Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla gospodarzy