Bardzo dobry występ Dawida Jóźwiaka w I Grand Prix Polski juniorów

Z bardzo dobrej strony w I Grand Prix Polski juniorów zaprezentował się Dawid Jóźwiak. Zawodnik Juniora Leszno, który co prawda w eliminacjach wojewódzkich zajął dopiero piąte miejsce, podczas turnieju w Jarosławiu został sklasyfikowany na miejscach 25-32.

Po zajęciu miejsca poza podium w I Grand Prix Wielkopolski juniorów, Dawid Jóźwiak zdecydował się wystartować w piątkowych eliminajach I GP Polski do lat 18. W kwalifikacjach gracz 2-ligowego Juniora Leszno radził sobie znakomicie, odnosząc pięć zwycięstw.

Dobra passę były gracz m.in. Błękitnych Niechłód i Polonii Śmigiel kontynuował w sobotnim turnieju grupowych. Jóźwiak w grupie „E” pokonał Kamila Staniszewskiego 3:2 oraz Wojciecha Góreckiego 3:2 i uległ dwa lata młodszemu Janowi Zandeckiemu 0:3. Pozytywny bilans gier uzyskany w fazie grupowej sprawił, że reprezentant Juniora Leszno awansował do rundy pucharowej.

W 1/16 finału przedstawieciel naszego regionu przegrał z jednym z najzdolniejszych młodych pingpongistów w Polsce – Samuelem Kulczyckim 0:4. Na koniec graczowi Juniora Leszno przytrafiła się jeszcze porażka z Arkadiuszem Żukiem i ostatecznie został sklasyfikowany w przedziale miejsce 25-32.

Warto dodać, że w Jarosławiu wystartował także pochodzący z naszego regionu Łukasz Kuźniak. Aktualnie zawodnik 1-ligowej Odry Głoski uplasował się wprzedziale miejsc 49-56.

2 thoughts on “Bardzo dobry występ Dawida Jóźwiaka w I Grand Prix Polski juniorów

• Październik 16, 2016 at 12:21 pm
    Permalink

Witam serdecznie !
    Proszę o dopisanie , że brał udział jeszcze jeden zawodnik z naszego regionu Mikołaj Grzębka zawodnik także Głoski ( mieszka w Koźminie Wlkp. ) . Mikołaj zajął miejsce 41 – 48
    Pozdrawiam

• Październik 17, 2016 at 6:28 pm
    Permalink

Z naszego regionu pochodzi też Jakub Jankowski z Polonii Śmigiel teraz ZKS Drzonków ,który zajął miejsca 13-16,obecnie jeszcze kadet,pozdrawiam.